воскресенье

22 сентября

2019 г.

Сообщить новость

13-Dec-2018 15:00

"Южная правда", № 147 - 148 (23921 - 23922)

СОЦИУМ (статья)

Магістр Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського - успішний проект

%d0%9f%d0%b5%d1%80%d1%88%d1%96 %d0%bd%d0%b0%d0%b3%d0%be%d1%80%d0%be%d0%b4%d0%b8 %d0%b7%d0%b0 %d0%bd%d0%b0%d1%83%d0%ba%d0%be%d0%b2%d1%96 %d0%b7%d0%b4%d0%be%d0%b1%d1%83%d1%82%d0%ba%d0%b8

Підготовка магістрів у МНУ ім. В. О. Сухомлинського розпочалася із 2000 року. За цей час більше трьох тисяч студентів отримали дипломи магістрів, із них з відзнакою 453 студенти. В університеті ведеться підготовка магістрів за двадцятьма двома спеціальностями.
Магістранти університету кожного року поповнюють професійний фонд України. Частина з них залишилася працювати в альма-матер та передає свої знання студентам. Випускники магістратури Р. В. Дінжос, Н. М. Буглай та А. М. Ужва у 2018 році здобули науковий ступінь докторів наук. Д. В. Нефьодов, Н. В. Султанова, Е. А. Лисенков захистили докторські дисертації.
Едуард Лисенков, доцент кафедри фізики та математики, став лауреатом Премії Верховної Ради України у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2017 рік. Почесну відзнаку лауреату урочисто вручив 7 грудня 2018 року Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.
Починаючи з 2000 року, нашими випускниками магістрами було захищено чимало кандидатських дисертацій. Серед них В. В. Пшиченко, К. О. Мікрюкова, В. В. Равенко, О. Д. Чумаченко, О. С. Славітяк, О. М. Рехтета та багато інших.
Колишні магістранти працюють на професійній ниві та знаходять гідне місце поза університетом. Вони займають керівні посади у різних організаціях, є ведучими телепрограм та редакторами на радіо і телебаченні, працюють учителями в школах, вихователями у дитячих садочках, психологами, соціальними працівниками тощо.
Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського - осередок креативної молоді, активного життя, прогресивних змін та міцна платформа для успішного старту майбутньої кар'єри. Студенти та викладачі на чолі з ректором, академіком НАПН України В. Д. Будаком - єдина команда професіоналів, які завжди йдуть на крок попереду.
Випускники завжди віддають належне ректору, без якого свято науки і освіти не відбулося б. Вони зізнаються, що завжди відчували його увагу і турботу. Тому докладуть усіх зусиль, щоб ними пишалися.
Для багатьох випускників навчання в університеті є не лише початком професійного становлення, але і чудовою можливістю розкрити свій потенціал та творчі здібності. Нинішні магістри гідно продовжують славні здобутки своїх попередників. Виступають переможцями регіональних та Всеукраїнських наукових олімпіад та конкурсів. Так, Ніна Іванюк, студентка факультету педагогіки та психології, посіла перше місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Юлія Шептицька, студентка факультету іноземної філології, зайняла друге місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Сергій Шевченко, студент факультету економіки, зайняв третє місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Лє Ван Шон, студент факультету економіки, посів третє місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт. Частина випускників стали призерами різноманітних Всеукраїнських конкурсів та олімпіад та з радістю поділилися з нами своїми думками стосовно навчання.

Серед них:

Віктор Дробний - випускник історичного факультету. Переможець Всеукраїнського конкурсу наукових, науково-дослідницьких проектів студентів та аспірантів «Зберігаючи пам'ять про Голокост» (II місце). Номінант «Кращий студент-науковець» обласного етапу конкурсу «Кращий студент України». Віктор говорить, що навчання в нашому університеті надзвичайно цікаве та різноманітне. Він підкреслив, що постійно відчував підтримку від викладачів, які допомогли йому розкрити творчий потенціал;
Максим Гузей - випускник механіко-математичного факультету. Був нагороджений Подячним листом міського голови О. Ф. Сєнкевича за активну громадську діяльність, участь у суспільних заходах міського рівня та значні наукові досягнення. У 2016 р. у складі команди «Протон» брав участь у Міжнародній студентській олімпіаді з програмування ACM ICPC. Розробив програму для аналізу розподілу кластерів наповнювача полімерів для лабораторії «Фізика полімерів» під керівництвом доцента Лисенкова Е. А. За словами Максима, університет став для нього справжньою путівкою в життя. Допоміг розкрити себе з нової, невідомої раніше сторони;

Сергій Білий - випускник механіко-математичного факультету. У 2018 році посів ІІІ місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Фізика» у м. Дрогобичі. Керував організацією, підготовкою та проведенням майстер-класу «Екзопланета» наукового фестивалю для школярів «Молодіжна хвиля». Став призером конкурсу «Кращий студент-2018» у номінації «Кращий науковець». Для Сергія навчання в університеті було місцем, де можна не лише отримати необхідні знання, але і за допомогою досвідчених викладачів знайти своє покликання.

Випускники університету - майбутнє України, бо вони справжні лідери, які мають активну життєву позицію та йдуть уперед до нових перемог. Під час випускних іспитів магістранти 2018 року отримують тільки відмінні та добрі оцінки. Успіхів Вам на широкій дорозі життя!

Анастасія СЕМЕНОВА.