понеділок

22 червня

2026 р.

Надіслати новину

19 червня/ 08:35/ / СВІТ

США зняли морську блокаду з Ірану

Інф.

99934

Війська США повністю припинили дію морської блокади портів та прибережних районів Ірану відповідно до розпорядження американського президента Дональда Трампа.

Про це повідомило Центральне командування США (CENTCOM) в соцмережі Х у четвер, 18 червня.

Американські військові сили більше не перешкоджають транзиту будь-яких цивільних чи вантажних суден, які заходять до іранських портів або виходять з них через Аравійську та Оманську затоки.

Усі військові заходи, спрямовані на забезпечення цієї блокади, за розпорядженням президента США  наразі повністю припинені.

Попри це, великі військові кораблі США залишаться в регіоні. Вони контролюватимуть ситуацію, аби забезпечити дотримання та повну чинність усіх аспектів досягнутої угоди.

Нагадаємо, напередодні США та Іран підписали меморандум про взаєморозуміння, який має покласти край військовому конфлікту на Близькому Сході та відкрити Ормузьку протоку для безперешкодного руху танкерів.

Мирна угода між США та Іраном передбачає, що Тегеран зможе негайно розпочати продаж нафти та палива, що має стати фінансовим стимулом для згортання конфлікту.

Більше новин читайте на наших інтернет-ресурсах:

https://t.me/upravda - Телеграм-канал;

https://www.facebook.com/upravda - Facebook;

https://www.instagram.com/yuzhka_newspaper/ - Instagram/

реклама

Південна правда