субота

27 червня

2026 р.

Надіслати новину

27 червня/ 16:30/ / УКРАЇНА

Семеро українських цивільних нарешті вдома після років російських тюрем, - Лубінець

732206412 3928634054111025 3179706040880109334 n
Додому повернулися семеро цивільних громадян України, які роками незаконно утримувались у неволі в Росії. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради із прав людини Дмитро Лубінець в Facebook у суботу, 27 червня.
 
За словами омбудсмена, це результат його прямої гуманітарної роботи з російською уповноваженою з прав людини Яною Лантратовою.
 
"На рідну землю повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх росіяни незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Щодо Київщини - це саме Бучанський район, де окупанти у 2022 році чинили звірства", - підкреслив уповноважений ВР.
 
Лубінець зауважив, що одного із українців росіяни викрали із власної домівки лише тому, що його сини служать у ЗСУ. Іншого українця - по дорозі на роботу, куди він прямував у день російського вторгнення.
 
"Серед звільнених також доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади Ангели Тайри в Маріуполі. Саме того дня разом із ним була затримана й Тайра, яку нам вдалося повернути додому раніше", - розповів омбудсмен.


Більше новин читайте на наших інтернет-ресурсах:

Телеграм-канал  - Facebook  - Instagram.

реклама

Південна правда 235